Projekt edukacji kulturalnej

Projekt edukacji kulturalnej 2023/2024
realizowany w Przedszkolu nr 397 "Ziarenko"
„Sztuka za jeden uśmiech z biletem dookoła świata”

Celem tegorocznego projektu jest przybliżenie dzieciom różnych kultur i zwyczajów z różnych części świata. W ramach projektu dzieci będą miały możliwość poznania tradycji, tańców, muzyki, sztuki i kuchni z różnych krajów. Projekt ten ma na celu poszerzenie horyzontów dzieci i rozwijanie ich zainteresowań, które dają możliwość poznania wielu fascynujących elementów kultury. Projekt ten pozwoli dzieciom na rozwijanie swoich umiejętności, wyobraźni i kreatywności, a także nauczy je szacunku dla innych kultur i ludzi. Projekt zadba o zrównoważony rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Oznacza to, iż zadbamy o rozwój w którym zaspokojone zostają potrzeby obecnych pokoleń bez uszczuplania możliwości zaspokojenie potrzeb, jakie będą miały przyszłe pokolenia.

Interaktywne gry planszowe

Dawno, dawno temu, kiedy na świecie nie było internetu.

Gry planszowe, w które w dobie cyfryzacji możemy grać na komputerze – jak to się robi? Kreowanie dziecięcej sztuki, rozwój wyobraźni, które możemy połączyć w grach planszowych stacjonarnie i online to zadanie dzisiejszych warsztatów projektowych.

Korzystając z platformy genially zapoznaliśmy się z interaktywną formą gier planszowych i zabaw artystycznych przygotowanych specjalnie dla naszych przedszkolaków, do której link podajemy poniżej. Ważnym celem naszego projektu jest umożliwienie jego uczestnikom wcielania się w rolę artystów: młodych programistów, grafików, dziennikarzy, reżyserów, spikerów, pisarzy. W dniu dzisiejszym poznaliśmy zasady wykorzystywania platformy genially zachowując równowagę pomiędzy działaniami TIK i zabawami stacjonarnymi. Zapraszamy wszystkie rodziny do wspólnej zabawy i wykorzystania gier i zabaw w chłodne wieczory.

Link do interaktywnej prezentacji:

Poszukiwania zaginionego obrazu- interaktywny escape game.

Nasze dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy od wirtualnej wycieczki w google earth, które przeniosło nas do wybranych miejsc Warszawy. Odbyliśmy krótki spacer po Warszawie i weszliśmy do naszej wirtualnej galerii. Zadaniem wszystkich dzieci było rozwiązanie zadań, których tematyka dotyczyła Warszawy i zbieranie cyfr do kodu ,który ….No właśnie , nie zdradzimy do czego potrzebny był kod. Okazało się, że z naszej galerii coś zniknęło. Nasze przedszkolaki wiedzą już co. Możemy już zdradzić, że zaginął obraz Kazimierza Malewicza „Czarny kwadrat na białym tle”. Zapraszamy wszystkich Rodziców do wspólnej zabawy i przejścia w wolnej chwili razem z dziećmi naszej interaktywnej gry do której link podajemy poniżej. Zapraszamy również wszystkie rodziny do wirtualnego zwiedzania całego świata w google earth.