Specjaliści

Pomoc logopedyczna w naszym przedszkolu

Pani logopeda mgr Anna Czuchan

Praca logopedy w Przedszkolu nr 397 „Ziarenko” ma na celu stymulowanie rozwoju językowego dzieci, pomoc
w przypadku nieprawidłowości rozwoju mowy i trudności w wymowie. Realizowana jest przy współpracy
z nauczycielami i rodzicami.

Terapia logopedyczna przeprowadzana jest zgodnie z zasadami dydaktycznymi, opiera się na zasadzie: systematyczności, stopniowania trudności, utrwalania, aktywnego i świadomego udziału dziecka.

W ramach profilakyki logopedycznej systematycznie przeprowadzane są przez logopedę zajęcia w grupach.

Psycholog przedszkolny

Pani psycholog Joanna Łęczycka

Pani psycholog Aleksandra Mularska

Pani pedagog specjalny Natalia Zielińska-Wicik

Pomoc psychologiczna w naszym przedszkolu jest realizowana poprzez wspomaganie harmonijnego rozwoju psychomotorycznego dziecka (z uwzględnieniem jego możliwości i potrzeb rozwojowych), wspieranie kadry pedagogicznej przedszkola w tworzeniu warunków umożliwiających harmonijny rozwój oraz wspomaganie rodziny w wychowywaniu dziecka i przygotowaniu go do nauki w szkole.  W ramach pomocy psychologicznej orgaznizowane są indywidualne konsultacje i porady dla rodziców.